bok

  skd

 

SYSTEM SKD

Opis Systemu
Wewnętrzna masa uszczelniająca jest silikatowš masą odporną na wysokie temperatury i wytrzmałość na ścieranie. Masę uszczelniającą nanosi się na wewnętrzne ścianki nieszczelnych miejsc przewodu kominowego przy pomocy specjalnego urządzenia. W wyniku tego postepowania istniejący przekrój przewodu kominowego zostaje zachowany, nierówności zostają wyrównane a nieszczelne spoiny zostają zamknięte.

W oczyszczonym z grubych zanieczyszczeń przewodzie kominowym nakładane są przy pomocy specjalnego urządzenia powlekającego przynajmniej dwie warstwy masy uszczelniającej. Nanoszenie przeprowadza się przy pomocy urządzeń powlekających z tworzywa piankowego i gumy. Urządzenie to podnoszone jest od wyczystki przewodu kominowego w górę przy pomocy ręcznej wyciągarki linowej.

W wyniku tej operacji, istniejący przekrój przewodu kominowego zostaje zachowany, a nieszczelne spoiny zostają zamknięte. Ponowne użytkowanie komina może zostać wznowione nie wcześniej niż po 24 godz.

Nakładanie należy wykonać w temperaturze nie niższej niz 5°C. Masę SKD stosuje się przede wszystkim do przedłużenia żywotności komina przed jego kapitalnym remontem.

>> do góry

 

  © 2007 KOMIX | Wszelkie prawa zastrzeżone | Projekt i wykonanie: Pro-web